Seminarium, wystawa, warsztaty

W ramach projektu „Uniwersytet Ludowy – o tradycji i przyszłości” skierowanego do seniorów w środę, 19 lipca, odbył się wykład na temat budżetu obywatelskiego, wystawa rysunków miejscowych zabytków oraz warsztaty z rękodzieła i malarstwa artystycznego.

 

Ewent, który odbył się w Restauracji Hotelu Barze 4U przyciągnął sporą grupę mieszkańców. Spotkanie otworzył Adam Poręba – wiceprezes zarządu Fundacji Misji Obywatelskiej. Wykład dotyczący budżetu obywatelskiego poprowadził Mirosław Hajnosz.

Kolejnym punktem spotkania była wystawa rysunków zabytkowych obiektów wykonanych ołówkami autorstwa naszego współpracownika, Marcina Sobczaka. Znalazły się tam rysunki m.in. kościoła parafialnego w Kańczudze czy pałacu Kellermanów w Żuklinie. Były też rysunki lokalnych kapliczek i krzyży przydrożnych, które publikowane są na łamach Gazety Jarosławskiej.

Ostatnim punktem były warsztaty z rękodzieła i malarstwa, które poprowadziły Ewa Kmiecik i Lucyna Morawska z Koła Gospodyń Wiejskich i Miejskich w Kańczudze. Było malowanie na płótnie oraz prace manualne metodą decoupage. Seniorzy mogli wykazać się własną inwencją twórczą. Nie zabrakło też smacznego poczęstunku.

Organizatorem spotkania była Fundacja Misji Obywatelskiej. Współorganizatorem był Mirosław Hajnosz – przewodniczący Zarządu Osiedla Parkowe w Kańczudze.

AR/ fot. M. Hajnosz