Gorące „Lato z CKiP” wystartowało

„Letnie dobranocki”, „Letnie muzykowanie”, „Kino pod gwiazdami”, czy „Spacer z przewodnikiem”, to tylko nieliczne atrakcje, jakie na tegoroczne wakacje przygotowało jarosławskie Centrum Kultury i Promocji.

 

W piątek, 21 lipca odbyło się pierwsze wydarzenie z cyklu: „Letnie dobranocki”. Najmłodsi mieszkańcy Jarosławia i okolic mogli wyruszyć w podróż „Śladami Orła”, dzięki aktorom Teatru Lalek „Bajka”. Natomiast nieco później, troszkę starsza publiczność miała okazję obejrzeć gorący musical „Chicago”, i zapoznać się z historią Roxie Hart marzącej o karierze scenicznej.

W sobotni wieczór po jarosławskim Rynku rozchodziły się dźwięki jazzu. Na scenie Kulturalnego Lata w Mieście w ramach cyklu „Letnie Muzykowanie” wystąpił „CheckPoint Trio”. Zespół w składzie: Wojtek Tramowski, Mateusz Siry, Tomasz Kudyk, wykonał najbardziej znane utwory muzyki jazzowej, a także utwory własne.

Zaś w niedzielę, 23 lipca w ramach „Spaceru z przewodnikiem” można było poznać „Miłosne historie dawnego Jarosławia”. Anna Pilch, przewodnik z Centrum Kultury i Promocji przybliżyła zebranym miłosne perypetie słynnej pary królewskiej Marysieńki i Jana III Sobieskiego, Anny Alojzy z Ostrogskich i hetmana Jana Karola Chodkiewicza, a także Mali Zimetbaum i Edwarda Galińskiego.

EK