Festiwal zainaugurował koncert Marka Stefańskiego.

Trwa Podkarpacki Festiwal Organowy

W kościele pw. św. Mikołaja i Stanisława Biskupa odbywają się koncerty w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego.

 

W sobotę, 15 lipca w jarosławskim Opactwie odbył się koncert inauguracyjny Podkarpackiego Festiwalu Organowego. W gościnnych progach jarosławskiego Opactwa wystąpił Marek Stefański – organista, pedagog, animator życia muzycznego, współzałożyciel i dyrektor artystyczny Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Natomiast tydzień później, a dokładniej w sobotę, 22 lipca przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentował się Martin Bernreuther z Niemiec.

Muzyka organowa, kameralna i oratoryjna w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego rozbrzmiewa nieprzerwanie od 33 lat. W tym roku można ją usłyszeć w siedmiu miastach i miejscowościach regionu, również w Jarosławiu. Na program tegorocznego festiwalu składa się 12 koncertów. Wśród wykonawców jest 12 wirtuozów organów z Polski, Niemiec i Włoch. Są to artyści dobrze znani szerokiej publiczności, jak też organiści, którzy dopiero rozpoczynają swoją artystyczną działalność.

Najbliższy koncert w ramach festiwalu odbędzie się w sobotę, 29 lipca o godz. 18. w jarosławskim Opactwie. Przy organach zasiądzie Katarzyna Olszewska. Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają.

EK, fot. org.