Są fontanny. Będą kwiatki

Prowadzone w ubiegłym tygodniu prace przy fontannach przed jarosławskim Ratuszem sprowokowały komentarze dotyczące modernizacji Rynku. Mieszkańcy zastanawiali się, czy niedawno uruchomione fontanny już się popsuły i przy okazji dopytywali, czy na już wyremontowanej części placu pojawią się obiecywane ławki i kwietniki.

 

Uspokajamy Czytelników. Fontanny były sprawne. Wymagały tylko pozimowej konserwacji i te prace wykonywano przed tygodniem. Wróciły też pokazy multimedialne, czyli pluskanie wody uzupełnia barwne podświetlenie i muzyka. Jak informuje Dorota Wilk z Kancelarii Burmistrza Jarosławia pokazy będą odbywać się codziennie w godzinach 19 i 21.

Niedługo też pojawią się elementy małej architektury. – Do końca maja na wyremontowanej części Rynku zostaną ustawione donice z nasadzeniami i ławeczkami. Będą to 24 donice o wymiarach trzy metry długości, półtora metra szerokości i metr wysokości, w których pojawią się rośliny wieloletnie, w tym szlachetna róża rabatowa w kolorach żółtym i ciemnym różowym, ozdobne trawy, kwiaty, drzewa szczepione: śliwy wiśniowe i wiśnie. Przy każdej donicy będą zamontowane dwie ławki –(po obu stronach donicy), czyli łącznie będzie to 48 ławek – wyjaśnia D. Wilk.

erka