Rekordowa frekwencja podczas ferii

Około 400 dzieci wzięło udział w zajęciach, jakie na czas ferii przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu. – Miło, że tyle dzieci zechciało spędzać z nami wolny czas – mówi Karolina Krupa, prowadząca zajęcia z dziećmi.

 

– W tym roku bibliotekę opanowały koty, tak często goszczące na stronach książek dla dzieci. Ferie zaczęliśmy od powtórzenia sobie zasad bezpieczeństwa w domu i mieście. Codziennie odbywały się zajęcia z głośnego czytania, wspólnie z dziećmi czytaliśmy bajki, wiersze, reportaże, a nawet tajemnicze listy. Udało nam się przeprowadzić mini grę terenową, kocią gimnastykę oraz kalambury. Rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle i graliśmy w gry planszowe – wymienia K. Krupa.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również kącik plastyczny, w którym mali artyści mogli dać upust swojej kreatywności. Doskonałym uzupełnieniem dni pełnych wrażeń były projekcje kinowe.

Oprócz dzieci przychodzących indywidualnie jarosławską bibliotekę odwiedziły grupy zorganizowane, m.in. dzieci z zimowiska Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Jarosławiu, przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 12 oraz Miejskiego Przedszkola nr 1 w Jarosławiu, wychowankowie RPOT w Jarosławiu, a także zuchy z Hufca ZHP Jarosław.

EK