Puchar dla druhów z Rozborza Długiego

W niedzielę 2 lipca b.r. na stadionie sportowym w Pruchniku rozegrano gminne zawody sportowo-pożarnicze o puchar Burmistrza Pruchnika. Najlepsza, po zaciętej rywalizacji,   okazała się drużyna z OSP w Rozborzu Długim. Druhom z OSP w Rzeplinie się nie powiodło, jednak i im trudno odmówić zapału.

 

W zawodach wystartowało 11 drużyn męskich w grupie A. Rywalizowały w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym. – Czasy poszczególnych drużyn były bardzo wyrównane, a o ostatecznych wynikach decydowały setne sekund. Po twardej rywalizacji puchar burmistrza zdobyła OSP w Rozborzu Długim. Miejsca na podium dopełniły kolejno OSP w Pruchniku Nr 2 oraz OSP w Świebodnej – opisują organizatorzy.

W zawodach oprócz przedstawicieli wszystkich jednostek OSP uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych z Wacławem Szkołą, burmistrzem Pruchnika, radnymi oraz przedstawicielami Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku, których reprezentował prezes Marian Romanik oraz dowódca zawodów Zygmunt Jasiłek, komendant gminny związku. Zawody sędziowała komisja sędziowska z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu.

Oprócz widowiska sportowego, organizatorzy czyli Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku, Ochotnicza Straż Pożarna Nr I w Pruchniku oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku przygotowali także liczne atrakcje dla zgromadzonych kibiców, m.in. w formie dmuchańców dla najmłodszych, lodów, grochówki ze strażackiego kotła czy przekąsek oraz napojów chłodzących.

erka/Fot. org.