Przygotowania do pogrzebu Księcia Andrzeja Lubomirskiego

W ramach przygotowań do pogrzebu państwowego Ostatniego Ordynata Przeworskiego Księcia Andrzeja Lubomirskiego, który odbędzie się w sobotę, 20 stycznia, został wykonany niezwykły, niepowtarzalny wieniec od Komitetu Honorowego.

 

Wieniec o średnicy ponad 60 cm wykonany został z niezliczonej ilości pereł. Mocowanie pereł kilkoma technikami zajęło dwa tygodnie mozolnej pracy. Tego specjalnego zadania podjął się mistrz florystyki Piotr Marzec. Wieniec będzie można obejrzeć już w najbliższy piątek, kiedy od 10.00 do 15.00 w Kaplicy Domowej Pałacu Lubomirskich w Przeworsku, będzie wystawiona trumna z doczesnymi szczątkami Andrzeja Lubomirskiego.

Dzień później uroczystości rozpoczną się o godz. 11. W południe w Bazylice Kolegiackiej pw. Ducha Świętego w Przeworsku odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Michalika, a następnie uroczystości pogrzebowe w Kaplicy Bożego Grobu i złożenie trumny w Krypcie Rodowej Lubomirskich połączone z odsłonięciem tablic epitafijnych Henryka Lubomirskiego i Andrzeja Lubomirskiego.

Muzeum w Przeworsku