„Dobrze że jesteście, by jak opłatkiem dzielić się miłością”

Pod takim hasłem Gmina Tryńcza przy współpracy z Caritas Archidiecezji Przemyskiej zorganizowała spotkanie opłatkowe dla osób starszych, samotnych oraz dla mieszkańców Gminy Tryńcza, by wspólnie pokolędować, podzielić się opłatkiem i zjeść wspólny posiłek, ale przede wszystkim porozmawiać i spędzić czas w serdecznej atmosferze.

 

W spotkaniu, które odbyło się w sobotę, 13 stycznia, w hali widowiskowo-sportowej w Tryńczy, wziął udział dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. Artur Janiec, Anna Huk reprezentująca Zarząd Województwa Podkarpackiego, starosta przeworski Bogusław Urban, wójt Ryszard Jędruch, przewodnicząca Rady Gminy Tryńcza Zofia Nowak wraz z radnymi, księża z parafii na terenie gminy Tryńcza, dyrektorzy szkół, sołtysi, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy gminy. Po złożeniu życzeń przez gospodarza Gminy Tryńcza i zaproszonych gości, wszyscy wspólnie podzielili się opłatkiem, a następnie przyszedł czas na tradycyjny, wigilijny posiłek oraz kolędowanie.

Część muzyczną przygotowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tryńczy z wokalem Marty Stącel, Natalia Jakubiec, Zespół „Dolanie” oraz „Jagiellanie” a także młodzież szkolna. Na spotkanie zawitała także grupa jasełkowa z Jagiełły. Ostatnim punktem spotkania był koncert Kordiana, który porwał do tańca i wspólnej zabawy spore grono uczestników spotkania.

DP/UG Tryńcza