Przez puszkę trafił za kratki

Policjanci prowadzili pościg za kierowcą mitsubishi, który uciekł z miejsca interwencji. 36-latek został zatrzymany w Duńkowicach.

 

W czwartek, 26 maja po godz. 10, funkcjonariusze z komisariatu w Radymnie, podczas pełnienia służby w miejscowości Młyny, zauważyli nieprawidłowo zaparkowane mitsubishi, z którego ktoś wyrzucił aluminiową puszkę. Policjanci podjęli interwencję. Kiedy podeszli do samochodu, ten gwałtownie ruszył. Kierujący zaczął uciekać w kierunku Radymna.

– Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym mężczyzną. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawali kierowcy polecenie do zatrzymania się. Ten jednak zlekceważył wszelkie polecenia i kontynuował jazdę, wielokrotnie łamiąc przepisy w ruchu drogowym. Kierujący stwarzał też zagrożenie dla innych uczestników ruchu – informuje asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

W Duńkowicach uciekający mężczyzna zjechał na chodnik i w dalszym ciągu kontynuował jazdę. Dopiero gdy zorientował się, że koła samochodu zostały uszkodzone, zatrzymał się. Ucieczkę kontynuował pieszo. Wówczas został jednak zatrzymany przez policjantów.

Mężczyznę poddano badaniu na stan trzeźwości, które wykazało 2,5 promila w organizmie. Po sprawdzeniach w policyjnych systemach okazało się, że 36-letni mieszkaniec gminy Tarnogród, nie tylko posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, ale jest poszukiwany listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy w Jarosławiu, celem odbyci kary pozbawienia wolności. 36-latek trafił do policyjnego aresztu. Oprócz popełnionych wykroczeń, odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

EK/KPP