Ponad 3,8 mln zł na obiekty sportowe

Sześć inwestycji realizowanych w powiecie jarosławskim i przeworskim zostało wsparte przez rządowy program „Sportowa Polska”. W skali kraju dofinansowane zastaną 333 przedsięwzięcia sportowe za ponad 457 mln zł. Informację o rozdziale pieniędzy pochodzących z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przekazał w ubiegłym tygodniu poseł Tadeusz Chrzan.

 

Wśród dofinansowanych inwestycji znalazły się m. in. pełnowymiarowe sale gimnastyczne na terenach gmin, które nie posiadały dotychczas takich obiektów, hale sportowe kryte, mniejsze i pełnowymiarowe pływalnie, obiekty lekkoatletyczne/stadiony różnych kategorii, boiska piłkarskie i wielofunkcyjne, korty tenisowe, lodowiska, a także obiekty służące wioślarstwu, kajakarstwu, narciarstwu oraz innym sportom.

W powiecie jarosławskim wsparcie w wysokości 554 814 zł otrzymała gmina Jarosław na remont sali gimnastycznej wraz z zapleczem w Tuczempach, powiat jarosławski na remont istniejącego boiska sportowego przy Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu uzyskał 397 635 zł dofinansowania oraz gmina Laszki dostała 566 219 zł na przebudowę przyszkolnych boisk sportowych w Wietlinie i Miękiszu Starym.

W powiecie przeworskim dofinansowano kwotą 306 661 zł budowę boiska wielofunkcyjnego przy budynku Szkoły Podstawowej w Grzęsce w gminie Przeworsk. Modernizacja bazy sportowej na terenie Gminy Zarzecze została wsparta kwotą 206 550 zł. Największe dofinansowanie w kwocie 1,8 mln zł przyznano na budowę przyszkolnego kompleksu sportowego w Tryńczy.

opr. erka