Studenci rozpoczęli rok akademicki

W piątek, 1 października na jarosławskiej uczelni już po raz 23 odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego.

 

– Z pewnością będzie to rok bardzo wytężonej pracy. Kolejny w trudnych warunkach pandemicznych. Rok, który będzie nas kosztował bardzo dużo wysiłku, ale również mam nadzieję, że przyniesie dużo satysfakcji – mówił podczas przemówienia prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman, rektor PWSTE w Jarosławiu.

Rektor mówił o planach uczelni na przyszłość, o jej rozbudowie oraz utworzeniu nowych kierunków. Dziękował wszystkim przyjaciołom uczelni, przedstawicielom władz, dyrektorom szkół, firm i instytucji, z którymi współpracuje uczelnia.

Ważnym punktem uroczystości była immatrykulacja studentów. Po złożeniu ślubowania głos w imieniu studentów zabrała Aleksandra Rybak, wiceprzewodnicząca samorządu studenckiego. Po przemówieniach zaproszonych gości, odbyło się wręczenie odznaczeń państwowych. Wykład inauguracyjny wygłosił dr. hab. Wojciech Otrębski, prof. KUL.

Wydarzenie poprzedziła uroczysta msza św. w Centrum Kultury Akademickiej, którą w intencji uczelni odprawili: ks. Łukasz Szydełko, ks. arch. Andrzej Surowiec oraz ks. Leszek Przybylski.

 

EK