Poetyckie przedpołudnie w bibliotece

„Świat jest piękny” to napawający optymizmem tytuł tomiku poezji Danuty Mroczyńskiej, który był przyczynkiem do spotkania autorskiego w czytelni Miejskiej Biblioteki w Przeworsku w piątek, 7 lipca.

 

Pani Danuta z zawodu jest pielęgniarką, a pisać zaczęła w dzieciństwie pod wpływem niełatwych przeżyć. Jej mottem są słowa „Świat jest piękny, życie dar bezcenny, miłość jest najdroższa a najważniejszy szacunek wzajemny.” Jest osobą wrażliwą, dostrzegającą piękno w codziennym życiu. Rodzina, wiara, przyjaźń, szacunek, patriotyzm przewijają się w jej poezji – i wokół tych tematów koncentrowało się spotkanie. W swych wierszach wyraża także troskę o los kraju i przyszłość naszej planety.

Pani Danusia przeniosła słuchaczy w swój świat młodości, wspominając szkołę i nauczycieli. Podczas spotkania niektóre z jej utworów zostały odczytane przez słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz pracownika biblioteki. Własną interpretację wierszy przedstawiła również sama autorka. Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Musica d’amore”. Parę ciepłych słów do autorki skierowała Anna Huk, członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Na koniec autorka podziękowała za poświęcony czas i pochylenie się nad jej twórczością. Jak wspominała poezja wiele dla niej znaczy. Spotkanie skończyło się możliwością zakupu tomiku i kolejką po autografy. Później na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

DP/MBP Przeworsk