Kort tenisowy już czynny

Można już korzystać z kortu tenisowego na Stadionie Miejskim przy ul. Bandurskiego, który został w ostatnim czasie odnowiony. Zadanie zostało wykonane dzięki środkom z budżetu obywatelskiego.

 

– W czerwcu kort tenisowy został poddany kompleksowej renowacji. Przed wymianą mączki ceglanej nawierzchnia kortu została wyczyszczona i wyrównana, wymieniono też najbardziej zniszczone elementy ogrodzenia – informuje Urząd Miasta Jarosławia.

Wyremontowany obiekt może służyć zarówno do nauki podstaw gry w tenisa ziemnego, jak i amatorskiego oraz profesjonalnego uprawiania tej dyscypliny sportu. Obiektem zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Można z niego korzystać codziennie od godz. 7. rano do zmierzchu. W miesiącach wakacyjnych MOSiR prowadzi zapisy; rezerwacji można dokonać telefonicznie lub mailowo (tel. 790 291 857, e-mail: mosir@mosir.jaroslaw.pl). Opłata wynosi 15 zł za godzinę.

Renowacja kortu tenisowego została wykonana dzięki środkom z budżetu obywatelskiego. Pomysł zgłoszony przez Grzegorza Salaburę poparło 61 mieszkańców, co było wystarczającą liczbą głosów w kat. C (do 10 tys. zł) do uplasowania się projektu wśród 35 zwycięskich pomysłów do realizacji w ramach JBO w 2023 roku.

– Ostatnie sukcesy Igi świątek na światowych arenach tenisowych niewątpliwie powodują zapotrzebowanie na naukę i grę w tenisa ziemnego nie tylko wśród dorosłych, ale szczególnie dzieci i młodzieży. Odrestaurowany kort tenisowy zdecydowanie umożliwi podniesienie atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego dla uczniów jarosławskich szkół – uzasadniał potrzebę wykonania takiego zadania G. Salabura, wnioskodawca projektu.

Opr. EK