Gala wręczenia statuetek Sokoły Roku i Osobowość Roku na czele z burmistrzem Adamem Wosiem.

Energia, moc i świetna zabawa!

Dni Sieniawy 2023 przechodzą do historii. Dwudniowa impreza 22-23 lipca przyciągnęła ogromną liczbę uczestników. Atrakcji nie brakowało i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Była pełna śpiewu i muzyki, tańca i dobrej zabawy.

 

Sobotnie przedpołudnie upłynęło w klimacie sportowym i w duchu rywalizacji, bowiem na stadionie rozgrywany był Turniej Plażowej Piłki Siatkowej, a na Żwirowni wędkarze walczyli o tzw. grubą rybę. Na uczestników czekał pokaz sprzętu i zrębki Nadleśnictwa Sieniawa oraz całe stoisko pełne „leśnych” tematów czy pokazy sprzętu wojskowego żołnierzy lekkiej piechoty z Jarosławia. Mieniący się kolorami lunapark przeżywał oblężenie, podobnie jak bogata strefa gastro, łącznie z lokalnymi przysmakami wykonanymi przez gospodynie z KGW. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się loty śmigłowcem nad Sieniawą. Największą atrakcją sobotniego wieczoru były koncerty gwiazd disco polo, gdzie swoje przeboje zagrali: Milano, Denis (Impulsywni) oraz Power Play.

Niedziela znów rozpoczęła się na sportowo, bo meczem obecnej drużyny Texom Sokół Sieniawa z dawną ekipą biało-niebieskich Nieźli Dawniej. Choć trzecioligowiec wygrał to spotkanie, to najważniejsza była dobra zabawa z nutą wspomnień. Po meczu odbył się koncert laureatów Konkursu Piosenki Wakacyjnej. Blok występów gwiazd rozpoczęli Katarzyna Wróbel oraz towarzyszący jej Bartosz Tarnawski, śpiewając i grając covery znanych utworów, a za nimi pojawiła się formacja Fever. Serca fanów mocno rozgrzał zespół Video. Przed głównym koncertem burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś wręczył w towarzystwie parlamentarzystów i samorządowców Sokoły Roku – przyznawane przez siebie nagrody osobom wspierającym rozwój i kreującym pozytywny wizerunek miasta i gminy. W tym roku otrzymali je: firma Drewnoland s.c. Łukasz Socha i Mateusz Socha, sołtys wsi Rudka Bogusława Czajkowska i sportowiec – zawodnik MKS Sokół 1960 Sieniawa Michał Wawryszczuk.

Gwiazdą wieczoru był zespół Łzy z wyjątkową wokalistką Sarą Chmiel. Dyskoteka na zakończenie z DJ-em Pepo i Dj-em Damexem zwieńczyła program tegorocznych obchodów Dni Sieniawy. Organizatorem wydarzenia był Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa.

DP