Podróż, która trwa już 42 lata

W niedzielę, 23 lipca, w kościele pw. Ofiarowania N.M.P. w Pełnatyczach odbyła się uroczysta msza dziękczynna z okazji 55-lecia święceń, 42 lat posługi w parafii oraz 80. urodzin ks. prałata Anatola Standyło.

 

Ks. prałat Anatol Standyło święcenia kapłańskie przyjął 22 czerwca 1968 roku, a w tym roku mija 42 lata jego posługi jako kapłana w parafii w Pełnatyczach, co zostało podkreślone w przygotowanych na tę okazję życzeniach: „Czcigodny Księże Prałacie, drogi solenizancie i jubilacie. Swą podróż z nami parafianami zacząłeś w 1981 r. trwa ona już 42 lata. Rzadko która parafia może pochwalić się tak długą obecnością duchownego w jednym miejscu. Dlatego też pragniemy w tym szczególnym czasie złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia z okazji 80 urodzin i jubileuszu 55-lecia kapłaństwa. Przede wszystkim zdrowia, radości ze wspólnej podróży wraz z wiernymi, opieki Matki Boskiej patronki Naszej Parafii, darów Ducha Świętego na każdy dzień”.

Uroczystą mszę celebrował ks. prałat A. Standyło, a koncelebrantami byli ks. Krzysztof Masłyk obecny proboszcz parafii Pełnatycze oraz poprzedni proboszcz ks. Jan Majkut.

 

DP/fot. org.