Święto Policji w jarosławskiej i przeworskiej komendzie

Ustanowione na 24 lipca Święto Policji jest obchodzone w rocznicę powołania Polskiej Policji Państwowej. W tym roku przypada 104 rocznica utworzenia formacji. W powiatowych komendach odbywają się uroczyste zbiórki i apele. Uczestniczą w nich przedstawiciele lokalnych władz dziękując funkcjonariuszom za pracę na rzecz bezpieczeństwa. Święto jest też okazją do wręczenia nominacji na wyższe stopnie.

 

Funkcjonariusze z jarosławskiej komendy obchodzili swoje święto we wtorek, 25 lipca. Uroczystą zbiórkę poprzedziła msza św. w Kościele pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu oraz złożenie kwiatów pod sąsiadującym ze świątynią Pomnikiem Pamięci Narodowej. W Przeworsku świętowano w piątek, 28 lipca rozpoczynając uroczystości mszą świętą w kościele pw. Ducha Świętego w Przeworsku w intencji policjantów oraz pracowników cywilnych policji.

W uroczystych zbiórkach uczestniczyli reprezentanci Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, Parlamentu, lokalnych władz samorządowych oraz przedstawiciele służb mundurowych z powiatowych jednostek. Najważniejszym dla funkcjonariuszy punktem święta były nominacje na wyższe stopnie oraz awanse zawodowe. W obu komendach awansowało kilkudziesięciu policjantów.

Erka/KPP Jarosław, KPP Przeworsk