Podróbki na bazarze

Prawie dwa tysiące sztuk podrobionych towarów zabezpieczyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej na terenie Giełdy Wschód w Skołoszowie.

 

– W tej sprawie zatrzymano 4 osoby, obywateli Bułgarii i Ukrainy, dwie kobiety 44 i 32-letnią oraz dwóch mężczyzn, 56 i 36-latka, którzy prowadzili handel odzieżą oznakowaną podrobionymi znakami towarowymi światowych producentów. Łącznie zabezpieczono prawie 2 tys. sztuk podrobionych towarów o wartości ponad 300 tys. złotych, w tym odzież i kosmetyki – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Towar został zabezpieczony do dalszego postępowania prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Jarosławiu oraz Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu. Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty popełnienia przestępstwa naruszenia przepisów z ustawy prawo własności przemysłowej.

Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

EK/KPP