Pasja i ciężka praca to najlepsza droga do sukcesu!

Śpiewać każdy może, ale czy każdy jest w stanie pasję zamienić w sukces? W Gminie Przeworsk nie brakuje zdolnych śpiewaków, wokalistów w różnych grupach wiekowych, którzy zdobywają liczne laury, wygrywając konkursy, przeglądy i to o zasięgu ogólnopolskim. Czas pandemii nie wpłynął znacząco na prowadzenie zajęć i prób, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

 

Pod czujnym okiem Anny Bieniasz Markowicz nauczycielki plastyki i muzyki w Szkołach Podstawowych w Mirocinie i Rozborzu, pracują trzy grupy dzieci i młodzieży pielęgnując swoją miłość do muzyki. Efekty tej pracy widać, a raczej słychać było na wielu konkursach.

Młodzieżowy zespół FORTE zdobył II miejsce w kat. szkoły średnie w XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd – Puławy 2021 organizowanym przez Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”. III miejsce natomiast w XII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…”, w Komprachcicach. W Szczyrku, gdzie organizowany był przez Miejski Ośrodek Kultury, Promocji i Informacji im. Jana Więzika XXVI Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek FORTE zdobył tytuł laureata. Grupa średnia występująca pod nazwą SZAFIROWE NUTKI klasy 4-8, wyśpiewała II miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Łodzi, a także III miejsce w XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd – Puławy 2021. I wreszcie najmłodsza grupa SZAFIROWE NUTKI-JUNIOR wygrała XXVI Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach, w kategorii klas 1-3. Zespół juniorski został także laureatem w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Szczyrku. A z VI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej zorganizowanego przez Klasztor OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej, Centrum kulturalne w Przemyślu oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel, SZAFIROWE NUTKI-JUNIOR przyjechały z wyróżnieniem. A. Bieniasz Markowicz pracuje także z osobami dorosłymi, które nagrały już płytę CD, a zgłoszone do XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd – Puławy 2021, jako projekt „Piąta Pora Roku” zdobyły wyróżnienie. – Za tymi sukcesami stoi ciężka praca, ale też pasja i umiejętność odkrywania talentów. To wielka dumna dla mieszkańców gminy, że pomimo tak trudnego czasu jaki mamy, słychać o nich w wielu zakątkach kraju – mówią przedstawiciele Gminy Przeworsk.

TP