Oszuści też pracują zdalnie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu ostrzegają przed oszustami internetowymi, którzy wykorzystując nieuwagę kupujących, próbują wyłudzić pieniądze.

 

Tylko w ostatnich dniach jarosławska policja odnotowała kilka zgłoszeń od osób, które zostały oszukane podczas zakupów za pośrednictwem Internetu. Ofiarą oszustów padł m.in. mieszkaniec gminy Pawłosiów, który chciał kupić kosz na palety. Mężczyzna wpłacił zaliczkę i do chwili obecnej nie otrzymał zamówionego towaru, jak też zwrotu pieniędzy. Kontakt ze sprzedającym szybko się urwał.

Robiąc zakupy przez Internet pamiętajmy, by zawsze przed transakcją spojrzeć na opinie (komentarze) użytkownika portalu aukcyjnego. Kupując w sieci należy kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego oraz zachować korespondencję ze sprzedającym.

A przed dokonaniem zapłaty warto skontaktować się ze sprzedawcą oraz sprawdzić, czy sklep podaje swój adres i numer telefonu. Przy płaceniu kartą kredytową zwracajmy uwagę, czy połączenie internetowe jest bezpieczne. Jakiekolwiek podejrzenia, powinny skutkować odstąpieniem od transakcji.

Jeżeli pomimo zachowania zasad ostrożności zamówiony towar do nas nie dotrze do kupującego, należy zgłosić ten fakt na Policję.

EK/KPP

 

 

Czytaj w papierowym wydaniu