Wykopali pocisk

Podczas prac budowlanych prowadzonych na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Hadlach Szklarskich został odnaleziony pocisk, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

 

Dyżurny przeworskiej komendy został powiadomiony o odnalezieniu niewybuchu w czwartek, 21 maja, po godz. 11. Pocisk odkryto podczas prac budowlanych prowadzonych na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Hadlach Szklarskich. Policyjny pirotechnik wstępnie ustalił, że jest to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. O znalezisku powiadomiono saperów z 21. Batalionu Rozminowania w Rzeszowie. Policjanci przekazali miejsce odnalezienia pocisku żołnierzom, którzy usunęli niewybuch.

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, ani nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, by inne osoby nie naraziły się na niebezpieczeństwo – przypomina Justyna Urban, oficer prasowy KPP w Przeworsku.

DP/KPP Przeworsk

 

Czytaj w papierowym wydaniu