Odpowiedzą za narkotyki

W ciągu ostatnich dwóch tygodni policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu jarosławskiego, którzy są podejrzewani o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych.

 

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany w ubiegłym tygodniu na terenie Jarosławia przez policjantów z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, którzy współpracowali z funkcjonariuszami jarosławskiej komendy.

– W miejscu zamieszkania 26-letniego mężczyzny policjanci zabezpieczyli znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Ponadto mężczyzna w mieszkaniu uprawiał konopie indyjskie. Mundurowi zabezpieczyli narkotyki oraz namiot służący do ich uprawy – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Dodatkowo na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 50 tys. zł.

26-latek usłyszał już zarzuty. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Z kolei 14 stycznia wpadł inny mieszkaniec powiatu jarosławskiego. W Leżachowie, przed godz. 1 w nocy uwagę policjantów z Komisariatu Policji w Sieniawie zwróciła zaparkowana toyota. Na widok funkcjonariuszy trzy osoby siedzące w środku zaczęły chować coś pod fotel kierowcy. Jak się później okazało, były to dwa woreczki strunowe z białą sproszkowaną substancją oraz tabletkami zawierającymi MDMA, a także waga elektroniczna. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że kierujący pojazdem, 20-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, posiada zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do czerwca 2023 r. Wszyscy mężczyźni w wieku od 20 do 29 lat zostali zatrzymani i doprowadzeni do przeworskiej jednostki. 20-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia. Pozostali mężczyźni po przesłuchaniu zostali zwolnieni do domu.

 

EK/DP/fot. KPP Jarosław