Obwodnica miasta już otwarta

W środę, 11 października, sporo działo się wokół inwestycji związanej z budową i przebudową drogi wojewódzkiej nr 835. Zakończono pierwszy etap, czyli oddano do użytku tzw. obwodnicę miasta oraz rozpoczęto prace na odcinku Kańczuga-Pruchnik, stanowiące drugi etap realizacji zadania.

 

W środę, 11 października, do użytku został oddany nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 835 o dł. ok. 2 km na trasie Gwizdaj – Studzian – ul. Węgierska w Przeworsku oraz rozbudowany odcinek drogi o dł. ok. 4 km do Urzejowic. Nowa droga pozwoli na odciążenie centrum Przeworska poprzez przejęcie ruchu generowanego przez połączenie z województwem lubelskim. Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 42 mln 785,5 tys. zł, a za jego realizację odpowiedzialne było konsorcjum firm: PBI Infrastruktura S.A. i PBI WMB Sp. z o.o.

Tego samego dnia miało miejsce oficjalne rozpoczęcie inwestycji na drugim etapie. Tzw. „pierwsze wbicie łopaty” odbyło się na odcinku Kańczuga-Pruchnik. Tu całkowita wartość projektu wynosi blisko 45 mln 289 tys. zł i jest on współfinansowany z programu „Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027”. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z siedzibą w Dębicy. Realizacja jest zaplanowana na okres 2023-2025 (24 miesiące). W 2022 r. zakończono przebudowę drogi na odcinku od Pantalowic do Pruchnika o dł. 7,22 km. Teraz, w ramach II etapu, uzupełniona zostanie przebudowa drogi od Kańczugi do Pantalowic (ok. 4 km) oraz ok. 1,8 km ulicy Jarosławskiej w Pruchniku.

 

DP/fot. DP (4), Powiat Przeworski (1)