„Na brzegu liny”

W niedzielę, 6 sierpnia, na błoniach nad zalewem ZEK w Radymnie odbyła się letnia impreza szantowa w ramach projektu „Po sznurku do tradycji”. Towarzyszyła jej kolejna edycja wydarzenia o charakterze powroźniczo-żeglarskim „Na brzegu liny”.

 

Projekt „Po sznurku do tradycji” realizowany jest przez Stowarzyszenie „Kreatywna Pozytywka” oraz Stowarzyszenie Muzyczne „Cantilena”. Zakłada popularyzację największych tradycji rzemieślniczych Radymna i okolic, takich jak powroźnictwo, tkactwo i sitnictwo. W trakcie imprezy można było zobaczyć jak m.in. kręci się powrozy, wiąże węzły żeglarskie, czy tworzy makramy. Wiele atrakcji przygotowano również dla najmłodszych.

W ramach imprezy „Na brzegu liny” odbyła się z m.in. gra terenowa „Wielkie szukanie skarbów nad ZEK-iem” z atrakcyjnymi nagrodami. Na scenie tego dnia wystąpili: chór Cantilena, Jakub Paluszkiewicz, kapela Pod wiatr oraz gwiazda wieczoru – rzeszowski zespół Klang.

Projekt „Po sznurki do tradycji” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2023

 

DP