Mistrzostwo Polski i trzecie miejsce naszych

Ryszard Magdziak, senior z Jarosławia, zdobył złoty medal w konkurencji Single Deadlift w kategorii do 100 kg (Masters 65-69 lat) i z wynikiem 150 kg został Mistrzem Polski. Natomiast, jego trener Włodzimierz Schmidt wywalczył 3. miejsce w kategorii wagowej do 125 kg (Masters 40-44 w benchpress RAW), z wynikiem 175 kg. Mistrzostwa Polski w sportach siłowych odbyły się w Zalesiu.

Obydwaj medaliści z Jarosławia są zawodnikami klub Power Lifting Rzeszów. – Były to Mistrzostwa Polski i zarazem eliminacje do Mistrzostw Świata tejże federacji, które odbędą się w październiku w Pabianicach. Nie są to lekkie zawody bo wciskamy sztangę na komendy dół, góra, stojak, więc wszystko musi być zaakcentowane. Dodatkowo sędziowie skrupulatnie patrzą czy wszystko podczas boju jest w porządku.   Ja miałem jedno podejście spalone, ponieważ zrobiłem ruch biodra podczas wyciskania. Byłem przygotowany na poprawę swojego wyniku z Pucharu Swodnickiego Dzika, gdzie zaliczyłem w weteranach w RAW 190 kg. Ostatni raz startowałem na Mistrzostwach Polski w 2018 roku we Wrocławiu, wracam więc po trzyletniej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi – mówi W. Schmidt. Natomiast tegoroczny mistrz świata w swojej kategorii wiekowej i wagowej, Ryszard Magdziak, który trenuje pod okiem W. Schmidta   nie dał szans swoim rywalom i zdobył złoto. – Dziękujemy za wsparcie firmie Dar-Pol Dariuszowi Kącickiemu, Tomaszowi Kolcunowi i Grzegorzowi Maciaszkowi z Bomba Shop. Szczególnie podziękowania za pomoc w przygotowaniach kieruję do mojej narzeczonej Marzeny. Obiecuję ze w tym roku będzie lekko szło 200 kg RAW – podsumowuje W. Schmidt.