Dobre starty Trampu

W Prudniku odbyła się pierwsza z czterech Rund Pucharu Polski Juniorów młodszych. Nie zabrakło tam reprezentantów Trampa Jarosław.

Stawką zawodów było nie tylko zdobycie tegorocznego pucharu, ale też awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, zdobycie norm wynikowych do Kadry Polski., a w dalszej perspektywie powołania do ścisłej Kadry Polski i udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów. W zawodach brało udział około 200 zawodników. Z Trampa w rywalizacji startowało ośmioro zawodników. W kategorii chłopców najlepiej zaprezentował się Wiktor Kutyła, który zajął pierwsze miejsce. – Wiktor wykazał się determinacją i pobił swój rekord życiowy na jedną odległość (318 pkt) oraz łącznie na dwie odległości (632 pkt) – mówi trener Wiesław Kutyła. W kategorii dziewcząt najlepiej wypadła Urszula Kutyła, która znalazła się na siódmym miejscu. Niedaleko za nią, bo na miejscu dziewiątym uplasowała się Martyna Brudek. Reszta naszych łuczników: Nikola Brzany, Gabriela Dziak, Amelia Korczewska, Adrian Kruń, Natalia Socha zajęła kolejne pozycje, jednak kilku z nich udało się już zakwalifikować na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Warto wspomnieć, że wśród nich byli debiutanci w kategorii juniora młodszego.