Mikołaj w Gminie Pawłosiów.

 

Zimowa aura sprawiła, że już pierwszego grudnia Mikołaj  wraz z elfami zawitał do Zespołu Szkół w Pawłosiowie i szkoły filialnej w Kidałowicach. Czwartego grudnia odwiedził Szkołę Podstawową w Wierzbnej oraz filie w Tywoni i Ożańsku. Mocno strudzony ogromem pracy, swoją podróż zakończył w Mikołajki, w Szkole Podstawowej w Cieszacinie Wielkim.

 

Już samo pojawienie się długo wyczekiwanego gościa wywołało u dzieci ogromne emocje. Z szeroko otwartymi oczami i wypiekami na twarzach w napięciu czekały na podarunki.

Na saniach znalazły się nie tylko słodycze, którymi Święty obdarował wszystkich uczniów.

Ten rok był wyjątkowy i obfitował w wiele innych niespodzianek, upominki nie mieściły się do olbrzymiego, czerwonego worka. Niesamowite wrażenie wzbudziło uroczyste odsłonięcie góry prezentów, układanek, klocków konstrukcyjnych, gier planszowych, puzzli, zabawek sensorycznych, interaktywnych zabawek edukacyjnych i sprzętu sportowego.

Zakupione pomoce będą ważnym wsparciem w procesie dydaktycznym uczniów, doskonale sprawdzą się podczas zajęć lekcyjnych, uatrakcyjniając poznawanie nowych pojęć, wykształcając umiejętność myślenia przestrzennego i kreatywność.

Mikołaj nie zapomniał również o starszych dzieciach. Młodzież każdej szkoły otrzymała gry zręcznościowe, stoły do piłkarzyków i cymbergaje.

Organizatorzy przygotowali też inne atrakcje. Największym zainteresowaniem cieszył się zakupiony przez gminę kolorowy, dmuchany plac zabaw. Długie kolejki ustawiały się do stoisk, gdzie pracownicy urzędu gminy i gminnych jednostek przygotowali i prowadzili ciekawe warsztaty. W świątecznej aranżacji dzieci mogły własnoręcznie wykonać bransoletki, portrety Mikołaja, a także umalować buzie. W podziękowaniu uczniowie przedstawili ciekawe programy słowno-muzyczne, wprowadzając publiczność w magiczny nastrój.

Były to chwile przepełnione radością oraz czasem wspólnej integracji całej gminnej społeczności szkolnej.