Małżeństwa odznaczone medalami

11 par z terenu Gminy Chłopice oraz 7 par z miasta Radymna, które przeżyły w związku małżeńskim wspólnie co najmniej 50 lat, zostały uhonorowane Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

 

W Chłopicach uroczystość wręczenia medali odbyła się we wtorek, 21 listopada. – Taki jubileusz, to dowód zrozumienia istoty małżeństwa, wzajemnych potrzeb i oczekiwań. Stanowią Państwo idealny przykład dla młodych małżeństw, jak zgodnie i wytrwale dzielić z sobą troski i radości przez całe swoje życie – mówił Andrzej Homa, wójt Gminy Chłopice podczas uroczystości.

W wydarzeniu uczestniczyli także Marzena Blok, sekretarz Gminy Chłopice, Agnieszka Koralewicz, skarbnik gminy oraz Franciszek Kiszka, przewodniczący Rady Gminy. W wydarzeniu wziął udział również Grzegorz Kawecki, zastępca Kierownika Referatu Urzędu Stanu Cywilnego w Chłopicach.

Medale odebrali: Władysława i Franciszek Gdykowie, Łucja i Kazimierz Gralowie, Maria i Tadeusz Koniuszy, Irena i Marian Kotkowscy, Maria i Mieczysław Kureccy, Maria i Mieczysław Niedochodowiczowie, Genowefa i Julian Pelcowie, Maria i Marian Starzeccy, Zofia i Kazimierz Wojdyłowie, Maria i Jan Wróblowie, Weronika i Zdzisław Zygmuntowie.

Dwa dni później, tj. 23 listopada podobna ceremonia odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie. Dekoracji dokonał Mieczysław Piziruny, burmistrz Miasta Radymna, który kierując do jubilatów życzenia wszelkiej pomyślności, przypominał, że w roku 1973, a więc roku ślubu zebranych par, Polacy zremisowali z Anglikami na Wembley, co dało im awans do finału Mistrzostw Świata, wspominał też, że w tym roku po raz pierwszy w naszym kraju, pracownicy mogli cieszyć się wolną sobotą. Burmistrz podkreślał przy tym, że osiągniecie tak zacnego stażu małżeńskiego to wymagające wyzwanie, w trakcie realizacji którego przeplatają się dobre, ale także i te gorsze momenty.

Medale odebrało 7 par: Tadeusz i Maria Trojnarowie, Jan i Janina Wujkowie, Piotr i Józefa Haliccy, Jan i Elżbieta Kutowie, Tadeusz i Wanda Kuźniarowie, Roman i Wiesława Popkiewiczowie oraz Wojciech i Halina Dziubowie.

Po dekoracji, podczas której jubilaci otrzymali nie tylko medale i legitymacje, ale także zostali obdarowani kwiatami i drobnymi upominkami, wokaliści związani z MOK i chórem Cantilena: Witold Błaszczyszyn, Anna Brudniak-Żołnierz, Elżbieta Kuchta oraz Dorota Gunia wykonali dla zebranych kilka nieśmiertelnych szlagierów polskiej muzyki rozrywkowej.

Zwieńczeniem obu tych wydarzeń był wspólny posiłek, przy którym żartowano oraz wspominano minione czasy.

Redakcja Gazety Jarosławskiej przyłącza się do życzeń, gratulując wszystkim parom tak pięknego jubileuszu. Życzymy wielu kolejnych, wspólnie przeżytych lat wypełnionych ciepłem, miłością i zrozumieniem.

 

Opr. EK, fot. UG