Kupując kalendarz pomagasz podopiecznym fundacji

W sprzedaży jest już dostępny charytatywny kalendarz wydany przez jarosławską fundację „Mukohelp” pomagającą chorym na mukowiscydozę.

 

To już trzecia edycja kalendarza. W poprzednich latach swoje zmagania z ciężką i nieuleczalną chorobą prezentowały młode kobiety, a rok później kilkuletni chłopcy. W tym roku do sesji zaproszono dziewczynki. Najmłodsza uczestniczka biorąca udział w sesji miała półtora roku, a najstarsza dwanaście lat. Sesja miała się odbyć w bajkowej scenerii. Niestety ze względu na obecną sytuację odstąpiono od tego pomysłu.

– Sesja do kalendarza na 2021 rok odbyła się na świeżym powietrzu. Epidemia koronawirusa uniemożliwiła nam wcześniejsze przygotowanie i przeprowadzenie sesji w bajkowej scenerii – mówi Monika Bartnik, prezes fundacji.

Dochód ze sprzedaży kalendarza wesprze osoby cierpiące na mukowiscydozę – chorobę genetyczną, która niszczy płuca i układ pokarmowy.

– Poprzez sprzedaż kalendarza chcemy wesprzeć nasze mukobohaterki. Środki uzyskane ze sprzedaży kalendarza wspomogą zakup leków oraz suplementów diety, a także pokryją koszty rehabilitacji pomagającej utrzymać płuca w dobrej formie – mówi prezes fundacji.

Kalendarz Mukohelp to doskonała opcja na prezent. Poprzez zakup kalendarza można nie tylko sprawić przyjemność bliskiej osobie, ale również wesprzeć działania fundacji, która od 2017 roku pomaga chorym na mukowiscydozę.

Kalendarz na 2021 rok można zakupić w siedzibie fundacji (ul. Juliusza Słowackiego 24/4, 37-500 Jarosław) lub robiąc przelew na konto fundacji: 11 9096 0004 2001 0078 3310 0001, (w tytule wpisując adres wysyłki kalendarza). Koszt to 50 zł (format A3) lub 30 zł (mały, biurowy).

Fundacja Pomocy Chorym na Mukowiscydozę skupia około 70 podopiecznych z różnych zakątków Polski. Jest jedną z najprężniej działających fundacji na naszym terenie. Przez trzy lata swojej działalności udało jej się zdziałać wiele dobrego.

 

EK