Kultowe utwory rozbrzmiewały w pałacu

W ubiegłym tygodniu w Zespole Pałacowo-Parkowym  w Zarzeczu odbył się koncert finałowy w ramach realizowanego zadania pn. „Zarzeckie spotkania chóralne”.

 

Tematem koncertu były znane i lubiane utwory, piosenki i tematy muzyczne z kina polskiego i światowego, m.in. z filmów takich jak „Dirty Dancing”, „Bonanza”, „Titanic”, „Desperado”, „Noce i Dnie”, „Ogniem i Mieczem”, czy „Czterej pancerni i pies”. To pierwsze tego typu wydarzenie na terenie gminy Zarzecze i powiatu przeworskiego, w którym udział wzięli m.in. wiceminister Anna Schmidt, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk oraz wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury. Podczas koncertu, oprócz muzyki, można było podziwiać tancerzy i aktorów-amatorów odgrywających niektóre kultowe sceny filmowe „na żywo”.

Koncert poprzedziły warsztaty muzyczne, przygotowujące uczestników do wydarzenia finałowego oraz panele dyskusyjne i warsztaty dla 35 chórzystów, które prowadzili: Anna Waligóra-Tarnowska, Tomasz Piątek oraz Marta Stącel, a akompaniowała Marta Ziobro.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Zarzecze oraz Centrum Kultury w Zarzeczu, a współorganizatorami w realizacji zadania byli: Państwowa szkoła Muzyczna I stopnia w Przeworsku, Środowiskowy Dom samopomocy w Zalesiu z filią w Łapajówce oraz Polski Związek Chórów i Orkiestr-Oddział w Rzeszowie.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

DP/fot. K. Szarek (2), FB/Anna Schmidt (3)