Konkurs poetycki „Przeworsk – moje miasto” rozstrzygnięty

W poniedziałek, 13 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego „Przeworsk – moje miasto”. Nagrodę Specjalną od Gazety Jarosławskiej pt. „Miasteczko nad Mleczką” otrzymała 11-letnia Antonina Śliwa.

 

– Na konkurs wpłynęło 53 wiersze o tematyce związanej z naszą miejscowością – mówi Renata Curzytek, dyrektor MBP w Przeworsku.

Prace były oceniane przez komisję konkursową w składzie: Dorota Chmura (przewodnicząca komisji) oraz Bożena Maczuga-Dąbrowska i Marta Pawełek (członkowie komisji).

W kategorii I „przedszkolaki” (do 6 lat) zwyciężył Antoni Rut, który ułożył wiersz pt. „Mój Przeworsk”. W kategorii II „uczniowie szkół podstawowych” (7-15 lat) ex aequo I miejsce zajęły: Wiktoria Tytuła za wiersz pt. „Moje małe miasto Przeworsk” oraz Weronika Mach – „Moje miasteczko”. II miejsce ex aequo zdobył Hubert Osika – „Małe miasto” oraz Natalia Sobieraj – „Moje miasto Przeworsk”. Na III miejscu uplasowała się Emilia Pigan – „Wesołe Słonie”. Wyróżnienie otrzymali: Izabela Jaskuła – „Przeworsk to mój cały świat” oraz Krystian Balawender – „Przeworsk”. W kategorii III „uczniowie szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe” (16 lat i więcej) I miejsce przypadło Dominice Liszkiewicz za wiersz pt. „Do Burmistrza Miasta Przeworska”. Na II miejscu był Dariusz Miziołek – „Refleksje na spacerze/Spacerując po ulicach”, a na III miejscu – Danuta Mroczyńska – „Przeworsk Dawniej i Dzisiaj”

Nagrodę Specjalną Burmistrza Miasta Przeworska otrzymała Julita Bułaś za dzieło pt. „630-te urodziny miasta”. Natomiast Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Gazetę Jarosławską odebrała Antonina Śliwa za utwór pt. „Miasteczko nad Mleczką”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

EK