Areszt za znęcanie się nad żoną

Na trzy miesiące trafił do aresztu 49-latek, którego zatrzymali policjanci z Radymna. Mężczyzna pomimo prowadzonego przeciwko niemu postępowania za znęcanie się nad żoną oraz zastosowanych środkach zapobiegawczych, nadal używał przemocy wobec bliskiej mu osoby. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

Policjanci z komisariatu w Radymnie prowadzili postępowanie dotyczące znęcania się 49-latka nad żoną. Wobec mężczyzny zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się i zbliżania się do żony, nakazu opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną na okres 3 miesięcy oraz zakazu opuszczania kraju. Początkiem listopada funkcjonariusze zostali ponownie wezwani na interwencję domową, pod znany im adres. Stróże prawa, od razu zatrzymali 49-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu, usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Decyzją Sądu Rejonowego w Jarosławiu 49-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Ważne jest, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swoich problemach. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich bliskich, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

EK/KPP