Kierowcy ,,wyjeździli” 2500 zł dla Tadzika z Sieniawy

29 października w Przeworsku rozpoczęła się impreza charytatywna z inicjatywy działaczy organizacji Nocna Jazda Przeworsk. Na placu targowiska miejskiego w godzinach wieczornych zebrali się fani czterech kółek. Klimatu wydarzeniu nadały przebrania i dekoracje związane z Halloween. Celem było uzbieranie funduszy na leczenie i rehabilitację 2-letniego Tadzia Szwarczaka z Sieniawy. Podczas imprezy udało się zebrać sumę: 2469,66 zł. – Dziękujemy za dołożenie cegiełki i niesamowitą atmosferę podczas całego wydarzenia – podsumowują organizatorzy.

 

Ponad 60-kilometrowa trasa rozpoczęła się z placu targowego w Przeworsku. Wiodła przez miejscowości powiatu przeworskiego (Gorliczyna, Gniewczyna Tryniecka, Wólka Małkowa) i leżajskiego (Dębno, Wierzawice, Grodzisko Dolne, Grodzisko Górne). Kierowcy dojechali do placu św. Jana Pawła II w Leżajsku, gdzie był postój, zbiórka pieniędzy oraz rozstrzygnięcia konkursów. Następnie wrócili do Przeworska. Podczas trwania imprezy atrakcji nie brakowało. Przeprowadzono różne konkursy m.in. na najlepiej ,,przebrane” auto czy szukanie naklejek. –Dekorację dla mojego samochodu wymyśliliśmy z kolegami spontanicznie, dzień wcześniej po prostu kupiliśmy wszystkie dodatki, a w dniu imprezy je założyłem i dodatkowo pomalowałem auto. Jak dotarłem tak „przebranym” samochodem na miejsce zbiórki wszyscy zwrócili na niego uwagę, widać było, że się podoba– opowiada Kamil Płatek, właściciel toyoty avensis, która wygrała konkurs na najlepsze przebranie. – Chciałbym też podziękować kolegom, którzy pomogli mi w wybraniu i zakupieniu dekoracji– dodaje. Dla kierowców biorących udział były dostępne naklejki i limitowane pomarańczowe bluzy z logo organizacji. Nagrody ufundowała firma ADBL – producent kosmetyków i akcesoriów samochodowych.

 

Razem możemy wszystko

Organizacja ,,Nocna Jazda” od 4 lat organizuje charytatywne zloty i nocne jazdy mające na celu niesienie pomocy potrzebującym dzieciom. – Swoimi działaniami wsparliśmy m.in. Polę i Liamka walczących z SMA.W tym roku z moją dziewczyną Kornelią i siostrą Emilią wpadliśmy na pomysł zorganizowania Halloween. Zapytaliśmy naszych obserwujących, komu byśmy mogli jeszcze pomóc. Nasze serca skradł 2-letni Tadzio Szwarczak z Sieniawy. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się pomóc w walce o jego przyszłość – mówi Szymon Czepiel z Nocnej Jazdy Przeworsk, pomysłodawca wydarzenia. Tadzik urodził się w styczniu 2021 roku. Zdiagnozowano u niego wrodzone pełnoobjawowe zakażenie wirusem cytomegalii. Wirus spowodował uszkodzenie układu nerwowego dziecka, czego wynikiem jest napięcie mięśniowe oraz obustronny niedosłuch. – Dla rozwoju naszego synka potrzebna jest specjalistyczna opieka i terapia. Liczymy, że wsparcie finansowe pozwoli kontynuować rehabilitację i zapewnić mu szanse na lepsze życie – mają nadzieję Lucyna i Marcin Szwarczak, rodzice Tadzika.

Wydarzenie przeworskiej grupy wsparła także jarosławska organizacja Infamous Crew. – Wybraliśmy się tam w około 50 osób, nie zależało nam na wygranych, czy pokazaniu się. Chcieliśmy po prostu pomóc temu chłopcu, a przy okazji fajnie spędzić czas. Nasza grupa nie jednokrotnie brała udział w akcjach charytatywnych czy też sama je organizowała. Dlatego i tym razem postanowiliśmy wesprzeć wydarzenie naszych przeworskich kolegów– relacjonuje Patryk z Infamous Crew Jarosław. Podczas przemierzania 64 kilometrowej trasy uczestnicy jechali kolumną, – Samochodów było bardzo dużo, na pewno 250. Policja pomogła nam na spokojnie wyjechać z miasta, za co jesteśmy wdzięczni –mówią uczestnicy wydarzenia.

 

Uczestnicy rajdu wspólnymi siłami uzbierali kwotę 2469,66 zł. To jest wystarczający dowód, że razem możemy wszystko– podsumowuje Sz. Czepiel.

Zbiórka funduszy nadal trwa, pieniądze wpłacać można na stronie ,,siepomaga.pl” .

To nie koniec naszych działań na ten rok. 10 grudnia organizujemy Mikołajkową Nocną Jazdę, w czasie której będziemy zbierać najpotrzebniejsze rzeczy dla Przeworskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami ,,Kociopsie Smuteczki”. Z racji tego, że zima się zbliża wielkimi krokami pragniemy pomóc naszym czworonożnym przyjaciołom – zachęca do udziału w akcji Szymon Czepiel.

 

DB, AS/ Fot. FB Nocna Jazda Przeworsk (1) Mateusz Dryś (2)