Jarosławska uczelnia rozpoczęła 25. rok działalności

W piątek, 7 października w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023.

 

Studentów oraz zaproszonych gości powitał JM Rektor PWSTE, prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman.

– Inauguracja test takim czasem, w którym dokonujemy pewnych podsumowań. Zastanawiamy się nad tym co było, nad tym co jest i nad tym co nas czeka. Ta inauguracja jest wyjątkowa z tego względu, że rozpoczynamy dwudziesty piąty rok istnienia naszej uczelni. Dla wielu osób jest to bardzo ważna data – mówił rektor zwracając uwagę, że na sali są osoby, które tworzyły tę uczelnię od początku, jak i osoby, którym upłynęło tu całe życie zawodowe. – Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy na co dzień wykonują zawód nauczyciela akademickiego, zawód pracownika administracji czy obsługi w sposób bardzo sumienny. Gdyby nie Wy, tej uczelni niebyłoby w takiej postaci, w jakiej w tej chwili jest. Szczególnie chciałbym też podziękować naszym studentom. Co roku rekrutacja wypada bardzo dobrze, a w tym roku wypadła nadzwyczaj dobrze, bo zrekrutowaliśmy ponad 1200 osób – nadmienił K. Rejman.

Ważnym punktem uroczystości była immatrykulacja studentów. Po przemówieniach zaproszonych gości odbyło się wręczenie odznaczeń państwowych. Wydarzenie poprzedziła uroczysta Msza św. w Centrum Kultury Akademickiej.

Przez dwadzieścia cztery lata działalności jarosławska Uczelnia wykształciła już ponad 25 tys. absolwentów. Jak podkreślał rektor w swoim przemówieniu, nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie zaprzyjaźnionych osób oraz różnego rodzaju instytucji. Obecnie w murach uczelni kształci się ponad 2,5 tys. osób. W przyszłym roku Uczelnia planuje otworzyć dwa nowe kierunki. Jednym z nich, na który wydano już zgodę będzie Ratownictwo medyczne, a drugim Odnowa biologiczna (w fazie uzgodnień).

EK