Pożar domu w Wysocku. Fot. KP PSP Jarosław

Interweniowała straż

7 zastępów straży pożarnych gasiło pożar domu w Wysocku, do którego doszło w sobotę, 16 lipca. Żywioł na szczęście udało się szybko opanować i nie spowodował on poważniejszych strat. W ostatnim czasie strażacy interweniowali też przy drobniejszych zdarzeniach tj. pożary samochodów.

Pożar samochodu w Gorliczynie. Fot. KP PSP w Przeworsku.

Zgłoszenie o pożarze domu wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu o godzinie 10.13. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli strażacy ochotnicy z Laszek.

– Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że z domu wydobywa się czarny dym. Właścicielka zdążyła już opuścić budynek – mówi bryg. Waldemar Czernysz, rzecznik prasowy KP PSP w Jarosławiu.

Po chwili na miejsce dotarły kolejne jednostki, które przystąpiły do działania. Łącznie w akcji brało udział 25 ratowników. Pożar został ugaszony w zaledwie pół godziny. Nie wiadomo co było jego przyczyną. Źródło ognia zostało zlokalizowane w pomieszczeniu kuchennym, które uległo spaleniu. Nie ulega wątpliwości, że pożar mógł spowodować poważne straty. Na szczęście szybka interwencja strażaków zapobiegła tragedii.

W minionym tygodniu strażacy z Jarosławia i Przeworska wyjeżdżali też do palących się samochodów. W sobotę 16, lipca w Rożniatowie doszło do pożaru koparki. Natomiast we wtorek, 12 lipca po godzinie 17. strażacy zostali zadysponowani do palącego się samochodu w miejscowości Budzyń. Do podobnego zdarzenia doszło też kilka dni wcześniej tj. 9 lipca w Gorliczynie. Pożary zostały ugaszone. Przyczyny wyjaśniają policjanci.

EK