Ferie z mnóstwem atrakcji

Na terenie Gminy Tryńcza trwają zajęcia zorganizowane z okazji ferii. Organizatorzy zadbali o bogaty program.

 

Ferie w Gminie Tryńcza rozpoczął Turniej Badmintona w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Gorzycach. Rozgrywki badminton, to dobra okazja aby poprawić kondycję fizyczną oraz zintegrować uczestników i aktywnie wykorzystać czas podczas ferii. Na uczestników czekały dyplomy oraz nagrody. Wyniki Turnieju: I miejsce – Julia Sroka, II miejsce – Aleksandra Wilk, III miejsce – Paweł Flak.

W Wiejskim Domu Kultury w Gniewczynie Łańcuckiej odbył się Turniej Strzelecki z użyciem strzelnicy multimedialnej. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił strzelając repliką broni w tarczę promieniem lasera.

W Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Jagielle odbyły się warsztaty decoupage oraz warsztaty muzyczne prowadzone przez Krystynę Krupę oraz Edwarda Myłka. Dzieci wykonywały zdobienia na słoiczkach oraz poznały podstawy muzyki.

Warsztaty rękodzieła Ludowego odbyły się w Muzeum Tradycji Wsi w Tryńczy. Warsztaty prowadzone były przez Elżbietę Starzak oraz Maję Krzaczyńską. Podczas zajęć wykonywane były zdobienia na drewnianych łyżkach. Powstały przepiękne ludowe „arcydzieła”, które położone obok siebie stworzyły niesamowity wachlarz kolorów. Zajęcia te były nie tylko kreatywne, ale również stały się okazją do spędzenia czasu w miłym towarzystwie.

Organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci na kolejne atrakcje zaplanowane na drugi tydzień ferii.

DP/UG Tryńcza