Eurobud wciąż przegrywa

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – PGNiG SUPERLIGA: To już piąta z rzędu porażka Eurobudu. Lubelska Perła w tym roku niczym nie zachwyca. Wiadomo, że nie obroni mistrzostwa i śmiało można powiedzieć, że zdaje się tylko dogrywać sezon, wygrywając najmniejszym nakładem sił i bazując na zdobyczy punktowej z pierwszej części   rozgrywek. Pojedynek z Eurobudem lublinianki miały pod kontrolą, ale, żeby było to jakieś szczególne widowisko absolutnie powiedzieć nie można.  

 

Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław 30:26 (17:14)

Perła: Razum, Gawlik, Wdowiak – Olek, Balsam 8, Malović, Więckowska, Szarawaga 3, Królikowska, Nocuń 2, Tatar 1, Anastacio 1, Nosek 4, Rosiak 9, Gadzina, Achruk 2.

Eurobud: Ciąćka, Szczurek – Guziewicz, Donets, Matuszczyk 4, Mikosz, Pietras 2, Zimny 5, Żukowska 5, Strózik, Nestsiaruk 5, Kozimur 4, Parandi 1.

Sędziowali: Podsiadło i Świostek (Radom)

Kary: 4 i 6 min.

Patrząc tylko na wynik można mówić o wyrównanym spotkaniu. Eurobud nawet w końcowych fragmentach zbliżył się do rywalek na dwa gole, ale gdy tylko te podkręciły obroty, błyskawicznie uciekały na bezpieczniejszy dystans. W Eurobudzie brakowało myśli trenerskiej, bo zawodniczki grały co chciały, często bez głowy. Gospodynie nie były wiele lepsze. W pierwszej połowie wypracowały sobie trzy gole zapasu i taki dystans, mniej więcej cały czas utrzymywały. Po zmianie stron gra była podobna. – Chcieliśmy ten mecz po prostu wygrać – podsumowała Monika Marzec, trener Perły.

 

Pozostałe wyniki:

Zagłębie Lubin – Piotrcovia 28-21, Piłka Ręczna Koszalin – Start Elbląg 4-2 po karnych, Ruch Chorzów – KPR Kobierzyce 29-40.

 

MKS Zagłębie Lubin 22 61
MKS Perła Lublin 22 45
KPR Gminy Kobierzyce 21 44
MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 20 35
Młyny Stoisław Koszalin 22 26
EKS Start Elbląg 22 19
Eurobud Grupa JKS Jarosław 22 17
 
KPR Ruch Chorzów 19 8

 

Fot. pgnig superliga kobiet