Eurobud przegrywa w Lubinie

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – SUPERLIGA: Zagłębie nie miało kłopotów z pokonaniem zespołu Eurobudu. Gospodynie prowadziły od pierwszej do ostatniej minuty. W drugiej połowie trenerzy lubińskiej drużyny dali pograć zmienniczkom. Najskuteczniejszą w Eurobudzie była Katarzyna Kozimur.

MKS Zagłębie Lubin – Eurobud Grupa JKS Jarosław 32:24 (18:13)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk 3, Grzyb 5, Hartman, Kurdzielewicz, Górna 6, Drabik 5, Galińska, Zawistowska, Kochaniak 2, Matieli 2, Noga 1, Belmas 1, Świerżewska 7, Milojević

Eurobud Grupa: Szczurek – Guziewicz 1, Mikosz 2, Ciąćka, Nestsiaruk 3, Pietras 2, Zimny 6, Strózik 2, Kozimur 7, Parandii 1

Już po czterech minutach było już 4:0. Dopiero po czasie dla trenera Reidara Moistada trafiła Kozimur, jednak miedziowe wciąż dyktowały warunki gry. Bramkę Eurobudu co chwilę z drugiej linii bombardowała Patrycja Świerżewska, która w pierwszej połowie skutecznie rzucała 6 razy. W 48 minucie meczu Zagłębie wygrywało już 28:18. – Możemy mieć pretensje do naszej gry obronnej i ten element będziemy musiały na pewno poprawić – podsumowała Valentina Nestsiaruk, rozgrywająca Eurobudu.

W innych meczach:

Ruch Chorzów – Perła Lublin 24-33, PR Koszalin – Piotrcovia 38-27, Start Elbląg – KPR Kobierzyce 20-22.