San-Pajda pokonał czerwoną latarnię

SIATKÓWKA KOBIET – I LIGA: Jarosławianki wygrały z ostatnią drużyną w tabeli. Beniaminek z Jawora jest pewnym kandydatem do spadku, ale z naszą drużyną chyba lubi grać, bo właśnie z nią zdobył jedyny punkt w pierwszej rundzie. We własnej hali przegrał dotąd wszystko w stosunku 0:3, a Sanem-Pajda zdołał urwać seta… Co by nie mówić nasze dziewczyny zrobiły jednak swoje.

Olimpia Jawor – SAN-Pajda Jarosław 1:3
(25:20, 22:25, 18:25, 16:25)

Dla jarosławianek było to ważne zwycięstwo w kontekście gry o pierwsza czwórkę i to jest najbardziej istotne. Pojedynek w Jaworze San-Pajda zaczął od dobrych zagrywek Kariny Chmielewskiej i wygrywał 2:0. Miejscowe mocno się jednak stawiały. Po akcjach Weroniki Gierszewskiej miały trzy punkty przewagi 8:5, ale taka wymiana ciosów trwała do stanu 21:17. Do tego momentu nasza ekipa jeszcze podganiała wynik. Niestety końcówkę seta zupełnie oddała gospodyniom.

Szczelny blok i po meczu

Te rozochocone prowadzeniem, nie zamierzały tanio sprzedać skóry i w drugiej partii dość długo prowadziły wyrównany bój z siatkarkami Sanu-Pajda. Atak Agaty Mackiewicz i kontratak Weroniki Gierszewskiej dał Olimpii dwupunktową przewagę 8:6. Jarosławianki wyrównały na 12:12 po ataku Katarzyny Saj i od tej chwili zaczęły kontrolować pojedynek, systematycznie budując coraz większą przewagę. W trzeciej partii jaworzanki znowu chwilę wygrywały 7:4, ale później zdecydowanie dominowały już jarosławskie siatkarki. Olimpia nie mogła przebić się przez szczelny blok Sanu-Pajda. Nasza drużyna dominowała w każdym elemencie siatkówki, kontrolowała boiskowe wydarzenia i po tym jak skutecznie ze skrzydła zaatakowała Weronika Krysztofiak, wygrała tę część meczu w stosunku 25:18. W ostatnim secie jarosławianki od początku miały już rękę na pulsie. Było 7:3, potem 14:7 i 18:9.

1 UNI Opole 14 35 40:16 1289:1130
2 Enea Energetyk Poznań 14 30 34:18 1200:1092
3 SPS Stal Mielec 15 28 34:24 1319:1134
4 Asotra Płomień Sosnowiec 15 28 35:26 1341:1297
5 MKS SAN-Pajda Jarosław 15 25 34:29 1378:1345
6 SMS PZPS Szczyrk 13 24 30:19 1103:1053
7 Częstochowianka Częstochowa 15 22 25:27 1143:1153
8 NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki 15 21 27:31 1232:1282