Doposażą świetlicę

Gmina Gać jest w trakcie realizacji zadania pn. „Nowoczesna świetlica poprzez wykonanie remontu i doposażenie świetlicy wiejskiej”.

 

Zadanie realizowane będzie w Wolicy, całkowita jego wartość wynosi 25 tys. zł, a kwota dofinansowania – 12 tys. zł. Przedmiotowe zadanie obejmuje prace remontowe wewnątrz świetlicy oraz jej doposażenie. W ramach prac remontowych planuje się ułożenie nowych płytek podłogowych w ilości ok. 6 m2 oraz odmalowanie ścian i sufitów o łącznej powierzchni ok. 350 m2. W pierwszym etapie prac zostanie wykonany demontaż starych płytek i ich utylizacja oraz przygotowanie ścian i sufitów do odmalowania. Kolejny etap prac będzie obejmował ułożenie nowych płytek podłogowych oraz pomalowanie ścian i sufitów w budynku świetlicy wiejskiej.

W ramach doposażenia świetlicy wiejskiej planowany jest zakup i montaż klimatyzacji, telewizora 55 cali, grzejnika elektrycznego o mocy 2500 W, stołu do gry 3 w 1 (piłkarzyki, bilard, cymbergaj), trzech stołów, 20 krzeseł oraz dwóch zestawów (2 ławki + stół). Powyższe urządzenia zostaną zamontowane i zainstalowane w końcowym etapie prac.

W ramach prac własnych mieszkańców zostaną wykonane następujące elementy: montaż płytek podłogowych oraz malowanie ścian w budynku świetlicy wiejskiej w Wolicy. Łącznie na prace własne mieszkańców przewidziano 30 roboczogodzin.

Przedsięwzięcie będzie miało wpływ na podniesienie atrakcyjności miejscowości.

Opr. DP