Dni otwarte w szkołach i przedszkolach

Mnóstwo atrakcji czekało na uczestników dni otwartych, podczas których zarówno uczniowie, jak i rodzice mogli zapoznać się z ofertą szkół.

 

W środę, 21 lutego w Zespole Szkół w Pawłosiowie odbył się Dzień Otwarty. W programie znalazło się m.in. zwiedzanie szkoły, podczas którego rodzice i dzieci mieli okazję obejrzeć sale lekcyjne, pracownie, bibliotekę z czytelnią oraz inne miejsca, gdzie odbywają się zajęcia edukacyjne. Następnie miały miejsce rozgrywki, zabawy na magicznym dywanie oraz inne atrakcje. Dzieci mogły się zapoznać z robotami, uczestniczyć w pokazie drukarki 3D, bawić się z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz rozwijać swoje umiejętności rozwiązując łamigłówki mądrej główki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoły do gry w cymbergaja, piłkarzyki, sprzęt sportowy oraz zabawki przekazane przez Wójta Gminy Pawłosiów. Nie zabrakło również kreatywnych warsztatów i zajęć.

– Malowanie buzi, gry i zabawy językowe oraz sport na wesoło – to wszystko sprawiło, że czas płynął szybko, a uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci i rodziców – mówi Bogumiła Fleszar, dyrektor Zespołu Szkół w Pawłosiowie.

W Szkole Podstawowej im. ks. Jana Radochońskiego z oddziałem przedszkolnym w Wierzbnej oraz w filialnych szkołach w Ożańsku i Tywoni po raz pierwszy odbyły się „Dni otwarte”. Dyrektor szkoły zapoznała przybyłych rodziców i przyszłych uczniów z bazą edukacyjną i zaprosiła do zwiedzania szkoły oraz udziału w licznych atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli i pracowników. Dzień otwarty był okazją do ciekawych zajęć edukacyjnych, elementów robotyki i najróżniejszych zabaw. Młodzi odkrywcy podejmowali twórcze, kreatywne aktywności matematyczne i informatyczne z drukarką 3D i robotami w roli głównej. Odbyły się także ciekawe zajęcia plastyczne i techniczne. Otwarte były również drzwi laboratorium przyszłości, gdzie czekała: fontanna czekoladowa, napoje, smakołyki i muffinki – które własnoręcznie można było przygotować i dekorować. Do dyspozycji odwiedzających byłą również sala gimnastyczna, na której znajdowała się dmuchana zjeżdżalnia oraz tor wspinaczkowy.

W piątek, 23 lutego, swój Dzień Otwarty miało też Miejskie Przedszkole Nr 10 w Jarosławiu. W tym dniu rodzice wraz z dziećmi, potencjalnymi kandydatami na przedszkolaków, mogli zapoznać się z ofertą placówki. Dzieci miały do wyboru stoiska: plastyczne, kodowanie, logorytmikę, english corner oraz sensoplastykę. W kolorowy świat przedszkola wprowadzało wyjątkowe menu, z którego skorzystać mógł każdy odwiedzający.

 

EK, DP/fot. org.