Derby dla Sokoła, kolejny sukces Wiązownicy

PIŁKA NOŻNA – III LIGA: Derbowe starcie Sokoła Sieniawa z Wólczanką, rozegrane na sztucznym boisku PCPN w Stalowej Woli, zakończyło się wygraną sokołów. Kolejne zwycięstwo w drugiej rundzie odnieśli gracze z Wiązownicy.

SOKÓŁ SIENIAWA – WÓLCZANKA WÓLKA PŁKIŃSKA 3:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Wach (sam) 11, 2:0 Hass 68, 3:0 Kapuściński 75, 3:1 Pietluch 84, 3:2 Pietluch 85

Sokół: Zając – Grasza żk, Kapuściński, Drelich, Lis, Oziębło żk (82. Więcek żk) – Hass żk (77. King), Majda żk (77. Ochał), Purcha, Wójcik żk – Mazurek.

Wólczanka: Konefał – Wach (46. Peda), Wrona żk, Gul, Łazarz – Bała (75. Olejarka), Podstolak, Galara, Myszogląd (46. Duczek) – Lorek (75. Soboń), Pietluch.

Wólczanka mogła zacząć od gola, bo w 9 minucie miała rzut karny. Niestety dla zespołu z Wólki Pełkińskiej z jedenastu metrów pomylił się Pietluch, który uderzył w poprzeczkę. Pech nie opuszczał Wólczanki, trzy minuty później, po samobójczym trafieniu Sokół wyszedł na prowadzenie. Strzelał Purcha, futbolówka odbiła się od Wacha i ku rozpaczy gości wpadła do siatki. Na kolejne bramki trzeba było poczekać do drugiej połowy. Ekipa z Sieniawy w 7 minut zrobiła sobie wynik. Najpierw w 68 minucie Mazurek, dograł do Hassa, a ten celnym strzałem podwyższył rezultat spotkania. Za moment, nim zawodnicy Wólczanki pozbierali się po drugim ciosie, przegrywali już trzema bramkami. Tym razem do bramki Konefała trafił Patryk Kapuściński. W końcówce przewagę Sokoła zmniejszył Pietluch, ale na więcej nie było już czasu.

KS Wiązownica – Chełmianka Chełm 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Rop 18, 1:1 Brzyski 27, 2:1 Trochim 65, 3:1 Rop 90+4.

Wiązownica: Cynar – Gliniak ż, Mac, Staszczak, Bentkowski – Rop ż, Janiczak, A. Kasia (90 Michalik), Kmiotek, A. Gil (71 Róg) – Trochim (90+3 Lorenc).

Chełmianka: Ciołek – Brzozowski, Mazurek, Bednara ż (46 Wawryszczuk), Giletycz (77 Grądz) – Kotowicz, Wójcik, Brzyski, Skoczylas – Myśliwiecki (46 Bonin), Prytuliak (71 Kanarek).

Sędziował Pieron (Kielce).

Wiązownica poszła za ciosem. Po zwycięstwie z Hetmanem, ograła Chełmiankę. Nasza drużyna od samego początku lepiej radziła sobie na boisku, chociaż pozwoliła przyjezdnym wyrównać. Zaczęło się od gola Ropa w 18 minucie. Mimo okazji gospodarzom nie udało się w pierwszej połowie podwyższyć prowadzenia. Tymczasem Chełmianka zdobyła gola na remis. Po zmianie stron Trochim zwiódł obrońców i płaskim strzałem pokonał bramkarza gości. W ostatnich fragmentach Wiązownica skutecznie kontrowała.