Wygrały z „czerwoną latarnią”

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – PGNiG SUPERLIGA: Zamykający ligową stawkę Ruch Chorzów przegrał w Jarosławiu. W pierwszej połowie ambitne chorzowianki, prowadzone przez trenera Vita Telekyego remisowały z Eurobudem 13-13. W drugiej części miejscowe wypracowały sobie sporą przewagę i dowiozły wygraną do końcowej syreny.

Eurobud Grupa JKS Jarosław – KPR Ruch Chorzów 35:26 (13:13)

Eurobud: Szczurek, Ciąćka – Guziewicz 1, Mikosz 1, Nestsiaruk 3, Pietras 10, Zimny 5, Strózik 2, Kozimur 5, Parandii 8, Donets, Matuszczyk, Żukowska.

KPR: Chojnacka, Gryczewska, Bednarek – Jasinowska 6, Polańska 1, Wilczek 4, Jaroszewska 1, Kolonko 4, Lipok 4, Sójka 3, Stokowiec 3, Tyszczak, Nimsz, Kiel, Grabińska, Gryczewska.

Oparty w większości na własnych wychowankach Ruch powalczył w Jarosławiu tylko przez 30 minut. Chorzowianki, które od dawna zamykają ligową stawkę (ostatnie miejsce okupowały także w poprzednich sezonach – przy. Red.) w pierwszej odsłonie grały z Eurobudem jak równy z równym. Potrafiły nawet tuż przed przerwą odrobić straty 4 bramek, gdy ze stanu 13:9 zrobiło się 13:13. Po zmianie stron już tak kolorowo jednak nie było. Eurobud zaliczył podwójną serię trzech bramek pod rząd. W 40 minucie po golu Kozimur gospodynie wygrywały 23:18, a z przyjezdnych wyraźnie schodziło powietrze. Miejscowe trafiały głównie ze skrzydeł, z czym chorzowianki nie umiały sobie poradzić. Nieźle w bramce Eurobudu spisywały się też bramkarki.

Pozostałe wyniki: Zagłębie Lubin – Piłka Ręczna Koszalin 34-24, Perła Lublin – Start Elbląg 29-24, Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KPR Kobierzyce 28-27.