Dwie wygrane AZS PWSTE

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN – II LIGA: Koszykarze AZS-u PWSTE Jarosław grają ostatnio w ekspresowym tempie. Nasz zespół w ciągu kilku dni rozegrał dwa spotkania. Oba zakończył z sukcesem. Najpierw jarosławscy akademicy ograli rezerwy Dąbrowy Górniczej, potem w pokonanym polu zostawili drużynę z Gliwic.

AZS PWSTE Jarosław – MKS II Dąbrowa Górnicza 91:64 (29:11, 22:25, 22:13, 18:15)
AZS PWSTE: Ł. Krawiec 19 (3×3), C. Gumiński 16 (1×3), A. Mikołajko 16 (2×3), P. Buszta 11 (3×3), B. Reichert 11 (1×3), K. Suliba 8, W. Majka 6, P. Bielecki 3, Ł. Argasiński 1, D. Nabożny 0, S. Stopyra 0

MKS: P. Jurczyński 23 (5×3), K. Jagoda 14, P. Paduch 10, D. Boryka 9 (1×3), F. Kłoda 4, S. Stępień 3 (1×3), M. Koćma 1, K. Dziedzic 0, D. Rasztabiga 0, W. Seliga 0 (MKS).
Sędziowali: Grzegorz Łata (Lublin) i Michał Szybisty (Rzeszów).

Spotkanie z Dąbrową od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy. Ekipa AZS-u PWSTE potwierdziła, że nie zamierza odpuszczać walki w play-off i przed tą decydującą fazą sezonu chce być w tabeli jak najwyżej. Dzięki dobrej grze zarówno a ofensywie jak i defensywie jarosławianie szybko wypracowali sobie kilka punktów zapasu. Pofolgowali jedynie trochę w drugiej kwarcie, ale cały czas mieli mecz pod kontrolą. Dzięki temu pokonali przyjezdnych z nawiązką, bo w pierwszej rundzie przegrali na boisku rywali 93:84, a to może mieć kluczowe znaczenie przy końcowym układzie w tabeli.

AZS PWSTE Jarosław – KU AZS Politechnika Śląska Gliwice 90:68 (26:19, 21:13, 30:18, 13:18)

AZS PWSTE: Stopyra, Argasiński 5, Krawiec 7, Gumiński 23, Suliba 3, Mikołajko 18, Majka 7, Nabożny 0, Buszta 8, Reichert 16, Bielecki 3.

Sędziowali: Jakub Heród i Mateusz Foltyn.

Stracie z ekipą gliwicką było podobne. Drużyna AZS PWSTE już od pierwszych minut dominowała i przez cały mecz trzymała dystans. Po trzech minutach jarosławianie wygrywali 10:6, po 6 minutach 14:8. Na początku drugiej kwarty gospodarze mieli już ponad 10 punktową przewagę. Na długą przerwę AZS PWSTE schodził z 15 oczkami na plusie a w 7 minucie tej odsłony odskoczył na 20 punktów 63:43. Gliwiczanie nie mieli pomysłu na zatrzymanie naszych zawodników.

pkt mecze zw. – por. dom wyjazd pkt. zd. – pkt. str. różnica stosunek
1 AZS AGH Kraków 44 22 22 – 0 11 – 0 11 – 0 2283 – 1490 +793 1.5322
2 BS Polonia Bytom 40 21 19 – 2 10 – 1 9 – 1 1915 – 1427 +488 1.3420
3 AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 37 21 16 – 5 9 – 2 7 – 3 1847 – 1620 +227 1.1401
10 AZS Częstochowa 29 22 7 – 15 4 – 7 3 – 8 1582 – 1871 -289 0.8455
11 KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 27 21 6 – 15 3 – 7 3 – 8 1648 – 1850 -202 0.8908
12 MKKS Rybnik 23 21 2 – 19 1 – 10 1 – 9 1487 – 1836 -349 0.8099
13 KŚ AZS Gliwice 21 21 0 – 21 0 – 10 0 – 11 1463 – 1944 -481 0.7526