Chciał uwieść 14-latkę

– Sam się do niej odezwałeś. Dziewczyna pisze, że ma 14 lat, a ty dążysz do spotkania w określonym celu. Proponujesz seks, chociaż ona informuje, że nigdy wcześniej nie miała z tym styczności. Musiałeś być świadomy, że to przestępstwo – takie zarzuty kierują do 23-latka autorzy filmu umieszczonego na portalu społecznościowym. On początkowo zaprzecza. Potem dopytuje, jaka kara może mu grozić. Film kończy przyjazd policji.

 

W piątek, 5 marca po godz. 14 dyżurny KPP w Przeworsku otrzymał zgłoszenie od mieszkańców powiatu jarosławskiego dotyczące podjęcia interwencji w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z artykułu 200a, paragraf 2 Kodeksu Karnego. Działania kryminalnych potwierdziły, że mogło dojść do popełnienia czynu zabronionego – informuje asp. szt. Justyna Urban, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

Podejrzanego o próbę wykorzystania seksualnego małoletniej zatrzymano w Przeworsku.

Opublikowany przez The Degenerat Hunter’s Child Guard, grupę która określa, że jej celem jest ochrona dzieci w internecie jak i w życiu realnym niemal 10 minutowy film zatrzymanie przez nich 23-latka i oczekiwanie na przyjazd patrolu. Młody mężczyzna sprawia wrażenie zagubionego, ale nie zaprzecza kierowanym do niego zarzutom. Nie potrafi wyjaśnić w jakim celu przesłał osobie podającej się za 14-letnią dziewczynę swoje nagie zdjęcia. Sama grupa informuje, że terenie Przeworska doszło do zatrzymania na gorącym uczynku (…) mieszkańca pobliskiej wioski, który składał niemoralne propozycje dziecku w wieku 14 lat zagrożone art 200a. Po około 1,5 tygodniowym czatowaniu z dzieckiem wpadł w ręce grupy działającej od niedawna na terenie woj. podkarpackiego.

23-latek trafił w ręce policji. usłyszał zarzut usiłowania do doprowadzenia do obcowania płciowego z osobą małoletnią. Umawiał się z nią za pośrednictwem Internetu i tam składał jej propozycje natury seksualnej. Nawiązał kontakt z osobą podającą się za 14-letnią dziewczynę w lutym. Z filmu wynika, że rozmowy, przynajmniej z jego strony, przybierały bardzo intymny charakter.

Młody mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora. Zastosowano wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Będzie odpowiadał za składanie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej, małoletniemu poniżej lat 15 propozycji obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierzanie do jej realizacji. Za takie przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

23-latek korespondował z osobą dorosłą. Był jednak przekonany, że dąży do umówienia się z 14-latką. Podobne przypadki już się zdarzały w naszym regionie. O zatrzymanym przy pomocy znanego z mediów Łowcy Pedofilów 34-latku z powiatu jarosławskiego Gazeta Jarosławska pisała w październiku i grudniu ubiegłego roku.

Ze względu na dobro rodziny nie podajemy bliższych danych zatrzymanego.

erka/fot screen https://www.facebook.com/The-Degenerat-Hunters-Child-Guard