Budżet Obywatelski Radymna rozstrzygnięty

– Do tegorocznych konsultacji społecznych, dotyczących przeznaczenia 100 tys. zł w ramach budżetu Miasta Radymna zgłoszono 6 projektów. Nigdy wcześniej w Radymnie nie było ich tak wiele. Zainteresowanie Budżetem Obywatelskim potwierdziło także głosowanie. W sumie na 5 dopuszczonych do rywalizacji projektów oddano 1746 głosów, a więc dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku – informuje Urząd Miasta Radymna.

 

Rywalizacja rozstrzygnęła się pomiędzy dwoma przedsięwzięciami: „Modernizacją ogólnodostępnego placu zabaw na Osiedlu Władysława Jagiełły w Radymnie” a projektem pn. „Mobilny bezobsługowy park linowy – tor przeszkód”. Zadecydowało zaledwie 10 głosów. Ostatecznie przedsięwzięciem skierowanym do realizacji, na który głosowało 853 mieszkańców Radymna, został ten pierwszy projekt, a więc „Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw na Osiedlu Władysława Jagiełły w Radymnie”.

– Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego udowodniła, że pomysł wdrożony przeze mnie w roku 2021 przyjął się w Radymnie bardzo dobrze – mówi burmistrz Mieczysław Piziurny. – Liczba zgłoszonych projektów oraz liczba oddanych głosów daje wyraźny sygnał, że mieszkańcom naszego miasta spodobała się możliwość wzięcia spraw publicznych w swoje ręce i zapewniam, że idea Budżetu Obywatelskiego będzie kontynuowana w kolejnych latach – podkreśla burmistrz gratulując zwycięzcom.

Erka/UM Radymna