Przeworska ,,wąskotorówka” wyróżniona na Podkarpaciu

13 października podczas drugiej edycji gali Podkarpackie Forum Turystyki w Rzeszowie przeworskiej kolejce wąskotorowej ,,Pogórzanin” przyznano wyróżnienie za wkład w rozwój i promocję turystyki na Podkarpaciu. Nagrodę wręczył marszałek województwa Władysław Ortyl. Powiat przeworski reprezentował starosta przeworski Bogusław Urban wraz z przedstawicielką ,,Pogórzanina” Izabelą Lech – Kopeć.

 

Dzięki staraniom władz powiatowych w pozyskiwaniu środków na rewitalizację kolejki ,,wąskotorówka” zyskuje nowe oblicze. O inwestycjach dokonanych w jej infrastrukturę i trasę pisaliśmy wielokrotnie na łamach Gazety Jarosławskiej.

Tegoroczny sezon cieszył się ogromną popularnością wśród podróżnych. Jesteśmy dumni, że nasz wielki skarb zwany Pogórzaninem staje się ważnym elementem podkarpackiej turystyki – relacjonuje starosta przeworski B.Urban.

Gala jest organizowana od 2022 roku przez marszałka województwa podkarpackiego oraz Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele samorządów i organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy działający w branży, eksperci oraz znawcy turystyki. Na dyskusji podejmowane są tematy, m.in. specyfika branży turystycznej, sukcesy i stojące przed nią wyzwania. W obecnej edycji zebrani goście wysłuchali panelu dyskusyjnego dotyczącego zastosowaniu sztucznej inteligencji w podkarpackiej turystyce.

DB