Znaleziono ciało zaginionej 78-latki

Poszukiwania pani Heleny, 78-letniej mieszkanki Radymna rozpoczęto we wtorek, 22 listopada. Tego dnia widziano ją po raz ostatni około godz. 11, w Jarosławiu na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Lubelską. Ciało kobiety znaleziono w sobotę na obrzeżach miasta w okolicy ul. Krakowskiej.

 

Na zwłoki natrafiono w zakrzaczeniach. Jak informuje prokurator Marta Pętkowska z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu nie stwierdzono obrażeń, więc wstępnie wykluczono, by do śmierci ktoś się przyczynił. Zarządzono jednak sekcję zwłok, ponieważ ustalenia nie dały odpowiedzi, co było powodem śmierci.

Policji udało się ustalić, że kobieta przyjechała do Jarosławia busem. Wiadomo, że miała kłopoty z pamięcią. Udało się też określić trasę, jaką przeszła w Jarosławiu.

Podczas poszukiwań policja opublikowała dość szczegółowy rysopis oraz ubranie 78-latki. Niestety nikt nie zwrócił uwagi na starszą kobietę, chociaż jej zachowanie mogło budzić wątpliwości. Jej śmierć najprawdopodobniej była wynikiem wychłodzenia.

 

Nie pozostawajmy obojętni

Policja apeluje – nie bądźmy obojętni na krzywdę drugiego człowieka. W przypadku, kiedy widzimy osobę narażoną na wychłodzenie organizmu, zgłośmy to pod numerem alarmowym 112. Każde otrzymane zgłoszenie będzie sprawdzane przez mundurowych. Pamiętajmy o tym i nie bądźmy obojętni, jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Ten apel jest szczególnie ważny, gdy panują niskie temperatury i wiele osób narażonych jest na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne czy w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

– Nie przechodźmy również obojętnie, gdy ktoś leży na ławce czy w parku. Może to być osoba nietrzeźwa, bezdomna, w podeszłym wieku lub chora, która potrzebuje naszej pomocy. O życiu tej osoby mogą zadecydować minuty. W udzielaniu pierwszej pomocy kluczowe jest pierwszych 3-5 minut. Ten właśnie, dość krótki czas, odgrywa decydującą rolę w walce o życie – przypominają policjanci.

erka/Fot. KPP