30 lat świetlicy „Wzrastanie”

Przed świętami Bożego Narodzenia w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się świąteczne widowisko przygotowane przez środowisko świetlicy „Wzrastanie”. Salę widowiskową wypełnili rodzice podopiecznych świetlicy, dawni jej wychowankowie oraz osoby, które w ciągu 30 lat istnienia „Wzrastania” w Radymnie angażowali się w jej rozliczne działania.

 

Część artystyczna składała się z dwóch części. W pierwszej na scenie zaprezentowali się podopieczni świetlicy Wzrastanie, którzy przypomnieli historię tego miejsca. Wspomniana została zmarła w sierpniu ub. roku Alicja Sabatowska, której starania przyczyniły się do powstania i rozwoju świetlicy.

Następnie na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola Parafialnego. Zaproszeni goście złożyli na ręce: Haliny Wołos oraz Lucyny Misińksiej, pań stanowiących obecnie serce świetlicy gratulacje i świąteczne życzenia.

W drugiej części spotkania na scenie wystąpił Zespół Muzyczny z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich. Goście z Przemyśla zaprezentowali repertuar świąteczny. Na ich program składały się tradycyjne kolędy i pastorałki oraz współczesne piosenki świąteczne: te najbardziej popularne i te, które uznać można za niszowe –   wszystkim tym popisom wokalnym akompaniował zespół instrumentalny złożony z artystów klubu.

Opr. EK, fot. UM