Zuchy z Gaci na Dynia Party w Jarosławiu

 Zuchy z 7 Gromady Zuchowej „Mali Wytrwali”, uczęszczający do Szkoły Podstawowej im. Ignacego Solarza w Gaci wraz ze swoją drużynową pwd. Eweliną Bielówką uczestniczyli w „Dynia Party” zorganizowanej w jarosławskiej sali zabaw Patataj.

 

Organizatorem zabaw były animatorki, które przygotowały ciekawy, pełen różnych aktywności scenariusz. Na powitanie panie pomalowały każdemu zuchowi buzię w dyniowe motywy. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych w czasie których ozdabiali dynię. – Każda była inna, kolorowa i bardzo ciekawie ozdobiona . Nie zabrakło także zabaw taneczno – ruchowych, którym towarzyszyła skoczna muzyka. Inną atrakcją było łowienie jabłek z miski pełnej wody. Natomiast przy tworzeniu mumii z papieru było dużo śmiechu i dobrej zabawy – mówi Bernadetta Lonc, nauczycielka SP w Gaci, która wraz z rodzicami zuchów, Anetą Olbrycht, Jadwigą Tomaszek-Stącel, Adamem Bielówką oraz praktykantką Natalią Ziemniak sprawowała opiekę nad dziećmi.

Na końcu spotkania każdy zuch otrzymał pamiątkowy dyplom, lizak oraz pomarańczową watę cukrową. Dopełnieniem atrakcyjnego dyniowego party była godzinna zabawa w sali zabaw, którą dzieci miały na wyłączność.

Red.