ZSTiO gospodarzem finału olimpiady

W ubiegłym tygodniu do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu przyjechali uczniowie z całej Polski, aby rywalizować w kolejnych etapach XLVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

 

Organem prowadzącym Olimpiady jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Uczelnia po raz drugi w ciągu dziesięciu lat przyznała ZSTiO w Jarosławiu organizację kolejnej edycji olimpiady, jako formę uznania za osiągnięcia uczniów, a także dobrze zorganizowaną XXXVI Olimpiadę w 2013 roku.

Uroczyste rozpoczęcie odbyło się w czwartek, 23 lutego, w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Jarosławiu. W otwarciu XLVI edycji OOWEE wzięli udział m.in. przedstawiciele kadry naukowej AGH w Krakowie oraz starosta jarosławski Stanisław Kłopot i naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Marta Kurpiel.

Uroczystość poprowadziła wicedyrektor ZSTiO w Jarosławiu Agata Ostrowska, a dyrektor ZSTiO w Jarosławiu Adam Tomaszewski na wstępie podkreślił, że możliwość organizacji tak prestiżowej imprezy to dla szkoły gromne wyróżnienie. Głos zabrali również przybyli goście, a oficjalnego otwarcia Olimpiady dokonał Starosta Jarosławski.

Uczestników czekały dwa dni ciężkich zmagań. Uczniowie konkurowali w siedmiu grupach tematycznych: automatyka, elektronika, elektronika medyczna, elektryka, informatyka, teleinformatyka oraz mechatronika. W rywalizacji o tytuł najlepszych wzięli udział także uczniowie szkoły-gospodarza. Hubert Nowak uzyskał tytuł laureata w grupie automatyka, Łukasz Mazur – tytuł finalisty w grupie automatyka oraz Cristian Krzeszowski – tytuł finalisty w grupie teleinformatyka. Poza atrakcyjnymi nagrodami finaliści uzyskali wstęp na dowolny kierunek w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Uroczyste zakończenie XLVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej odbyło się w piątek, 24 lutego.

 

DP Fot. DP (3), ZSTiO (2).